Tuesday, 08 January 2013 10:52
"Z koledą przez Podlasie" II edycja
Już po raz drugi Fundacja „Kocham Podlasie” zaprasza mieszkańców Południowego Podlasia na cykl koncertów pt. „Z kolędą przez Podlasie” pod honorowym patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego

W tym roku mamy ogromną satysfakcję zaprezentować państwu polskie i zagraniczne kolędy, które wykona znany bialski zespół Jazz Trio.

Grupę tworzą: Jarosław Michaluk – kontrabas, Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach Wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Bogusław Kutnik – piano, ukończył KUL Wydz. Muzykologii oraz Radosław Żyła – perkusja, Absolwent Akademii Muzycznej w Białymstoku.

Z zespołem zaśpiewa młoda utalentowana wokalistka z Południowego Podlasia Małgorzata Markiewicz. Medialna kariera artystki rozpoczęła się w wieku 13 lat od udziału w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”. Zwyciężyła wielki fi nał, który odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie. Podbiła wówczas serca słuchaczy i jury wykonaniem piosenki „List do matki” z repertuaru Viole y Villas. Dwa tygodnie później, w czerwcu 1999 r. została laureatką XXXVI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, odbierając z rąk Ryszarda Rynkowskiego Nagrodę Programu I Polskiego Radia i Rzeczpospolitej. Od tego czasu Polskie Radio objęło piosenkarkę swoim patronatem i opieką artystyczną. Kariera Markiewicz nabrała ponownego tempa w związku z jej udziałem (jako solistki) w oratoriach: „Tu es Petrus” oraz „Psałterz wrześniowy” z muzyką Piotra Rubika i słowami Zbigniewa Książka. Za „Psałterz wrześniowy” otrzymała diamentową płytę i statuetki za najlepiej sprzedający się album roku na festiwalach „Top Trendy” w Sopocie i Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu „Superjedynek” oraz nagrodę publiczności za najciekawszy występ wieczoru zarówno w Opolu jak i Sopocie. Interesującym projektem, w którym wzięła udział był koncert dla TVP 1 i wydana płyta „Artyści Polscy w Hołdzie Janowi Pawłowi II”.

Od kilku lat wokalistka współpracuje z bialskim Jazz Trio, z którym wystąpiła na wielu koncertach, a także wzięła udział w nagraniu kilku utworów na ostatniej płycie zespołu. Program kolędowy jest kolejnym etapem współpracy Małgosi z zespołem, a na repertuar koncertu składają się m.in. znane kolędy polskie, którym zostały nadane nowe aranżacje sprawiając, że słucha się ich z dużym zainteresowaniem. Jako ciekawostka należy wspomnieć, że w trakcie koncertu wystąpi utalentowana młodzież z Południowego Podlasia która będzie miała szansę zaprezentować się szerokiej publiczności wspólnie z zawodowymi muzykami. W ubiegłym roku koncerty kolęd pod patronem Fundacji odbyły się w trzech miejscowościach naszego regionu. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie w tym roku postanowiliśmy dodać jeszcze dwie miejscowości, Międzyrzec Podlaski oraz Terespol.

Miejscowości do których zapraszamy na koncerty:

1. Dębowa Kłoda 13 stycznia godz.12.00, sala gimnazjum.

2. Radzyń Podlaski 13 stycznia godz.18.00, kościół św. Trójcy, ul.Jana Pawła II

3. Biała Podlaska 20 stycznia godz. 11.00, kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny, ul. Brzeska

4. Terespol 20 stycznia godz. 18.00. kościół Trójcy Świętej, ul.

5. Miedzyrzec Podlaski 27 stycznia godz. 13.00, kosciół św.Józefa, ul.Staromiejska 11

Aktualności