Wtorek, 07 Czerwiec 2016 10:59
Poznaliśmy laureatów konkursu poświęconego Żołnierzom Wyklętym
„Żołnierze Wyklęci – Prawdziwi Patrioci – wzór do naśladowania” – pod takim hasłem zorganizowano konkurs literacko-plastyczny, którego celem było odkrywanie prawdziwej historii Polski, upowszechnianie wiedzy historycznej, regionalnej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorami konkursu byli: Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Biała Podlaska oraz Fundacja Senatora Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”, a do udziału zaproszono uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Marzena Bierecka („Kocham Podlasie”), Dariusz Litwiniuk, Karol Sudewicz, Sławomir Potocki, Mirosław Barczyński (Muzeum Południowego Podlasia), Agnieszka Potocka (nauczyciel), Beata Beczek (nauczyciel) oraz Adam Spisacki (plastyk). 

Wyniki konkursu: 

Literatura: 

W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 


1) KONSTANCJA SKRODZIUK kl. 6 Szkoła Podstawowa nr 2 w Białej Podlaskiej
2) MAGDALENA WISZNIEWSKA Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej Podlaskiej
3) KACPER MICHAŁOWSKI Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej Podlaskiej

Wyróżnienia: 

DOMINIK WOŹNY Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej
DOROTA HARASIMIUK Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej

W KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH 

1) ALICJA OCHRYMIUK Publiczne Gimnazjum nr 3
2) AMELIA LEWCZUK Publiczne Gimnazjum w Podedwórzu
3) JULITA PAPIŃSKA Publiczne Gimnazjum nr 3 

Wyróżnienia: NATALIA DZIĘCIOŁ Publiczne Gimnazjum nr 3 


W KATEGORII SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 

1) JULIA RUSZKOWSKA I LO
2) NATALIA MAŁASZUK I LO
3) KACPER DERKO z klasy 3 Zespół Szkół Zawodowych nr 1

Prace plastyczne: 

W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY 1-3

1) WOJCIECH MIKOŁAJCZAK kl. 3 Szkoła Podstawowa nr 9
2) BARTŁOMIEJ GAŁA kl. 3 Szkoła Podstawowa nr 9
3) GABRIEL IGNACZAK kl. 3 Szkoła Podstawowa nr9 

Wyróżnienia : 

SZYMON ROMANOWICZ kl. 3 Szkoła Podstawowa nr 3
KUBA MASARZ kl. 3 Szkoła Podstawowa nr 9
JULIA BAŃKOWSKA kl. 3 Szkoła Podstawowa nr 9
MARTA POTOCKA kl. 3 Szkoła Podstawowa nr 3
JAKUB WILCZYŃSKI kl. 3 Szkoła Podstawowa nr 9

W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY 4-6

1) ALEKSANDRA HRYCIUK kl. 6 Szkoła Podstawowa nr 9 
2) KAROLINA DANIELUK kl. 5 Szkoła Podstawowa nr 9
3) NATALIA KORNILUK kl. 5 Szkoła Podstawowa nr 9

Wyróżnienie : WIKTORIA TABULSKA kl. 5 SP 1

W KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH 

1) PATRYCJA JĘDRZEJEWSKA kl. 2 Publiczne Gimnazjum nr 6
2) JULIA SAWCZUK kl. 1 Publiczne Gimnazjum nr 3
3) GABRIELA KUCHARSKA kl. 1 Publiczne Gimnazjum nr 6 

Wyróżnienie: HONORATA ŁUKIJAŃCZUK kl. PG 6 

W KATEGORII SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 

1) ALEKSANDRA JÓWKO kl. 3 I LO 
2) WERONIKA OLESZCZUK kl. 1 II LO
3) MATEUSZ STROJEK kl. 3 Zespół Szkół Zawodowych nr 2 

Wyróżnienia: 

PRZEMYSŁAW PRZYŁUCKI kl. 3 Zespół Szkół Zawodowych nr 2 (OHP)
DIANA NIEDZIELAK kl. 2 Zespół Szkół Ogólnokształcących 1 ( I LO)
Aktualności