Wednesday, 11 April 2012 15:50 | Autor miedzyrzec.info
Kwiaty i znicze pod smoleńską tablicą
Z okazji II rocznicy tragedii smoleńskiej otwarta została w Międzyrzecu Podlaskim wystawa poświęcona pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

We wtorek, 10 kwietnia, już o godz. 10.30 pod tablicą dedykowaną poległym w Smoleńsku przy kościele św. Józefa, pojawiły się delegacje Prawa i Sprawiedliwości z Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego i Międzyrzeca. Udający się na rocznicowe obchody do Warszawy działacze PiS złożyli kwiaty, zapalili znicze i zmówili krótką modlitwę.

Przed godziną 18 na przykościelnym placu dokonano uroczystego otwarcia wystawy "Lech Kaczyński w służbie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej". Przedstawia ona niepublikowane dotąd zdjęcia wykonane przez osobistego fotografa prezydenta i plansze z fragmentami jego wystąpień. Organizatorami wystawy, są Fundacja Grzegorza Biereckiego "Kocham Podlasie" oraz Kasa Stefczyka. Honorowym Patronem wystawy jesy Senator RP Grzegorz Bierecki. List od senatora odczytał dyrektor jego biura Robert Gmitruczuk.

Po mszy św. w intencji poległych w Smoleńsku przybyli na uroczystość mieszkańcy Międzyrzeca złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pamiątkową tablicą. Wystawę można oglądać do dnia13 kwietnia, nastepnie będzie ona pokazana w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim oraz Parczewie.


Otwarcie wystawy Lech Kaczyński - Międzyrzec Podl.


Aktualności