Friday, 20 January 2012 14:00 | Autor Wojciech Sumliński
Kolędowaliśmy na Podlasiu
Takiego wydarzenia na południowym Podlasiu jeszcze nie było. Trzy niezwykłe koncerty blisko czterem tysiącom mieszkańcom naszego regionu przyniosły wiele wzruszeń i głębię niezapomnianych przeżyć. Piotr Karwowski charyzmatyczny autor niezapomnianych koncertów. Trzydniowe turnee pod nazwą „Z Kolędą przez Podlasie” zainaugurowało działalność Fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”.

Trzy niezwykłe koncerty, piątkowy w Parczewie w Bazylice Mniejszej, sobotni w Radzyniu Podlaskim w parafi i Trójcy Świętej i niedzielny w Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej, łączyli nie tylko wykonawcy – chór Schola Cantorum Misericordis Christi pod dyrekcją dr Piotra Karwowskiego, Lwowska Orkiestra Kameralna i recytująca Bożonarodzeniową poezję Katarzyna Łaniewska – ale przede wszystkim podniosły nastrój spektakli, który spowodował, że byliśmy świadkami wydarzenia przez duże „W”.
– Jestem szczęśliwy, że mogłem uczestniczyć w misterium opowiadającym o narodzeniu Pana Jezusa, które w sposób tak przepiękny opowiedziało nam wszystkim o wydarzeniu tak bardzo dla nas ważnym, które tak bardzo nas obchodzi, a którego głębię zarazem tak trudno wyrazić słowami. Nie ma bowiem słów, które w sposób dostatecznie wyrazisty mogłyby wyrazić to, co po tej duchowej uczcie dziś czujemy: nasze wzruszenie, naszą radość i naszą nadzieję – powiedział po parczewskim koncercie ksiądz dziekan Tadeusz Lewczuk. Z przekonaniem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że parczewski dziekan był wyrazicielem wszystkich uczestników tego podniosłego i wyjątkowego wydarzenia, jakim był cykl koncertów „Z Kolędą przez Podlasie”. Głównym organizatorem i sponsorem turnee była Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”. Sponsorzy wspomagający, to: Urząd Miasta Parczew z burmistrzem Pawłem Kędrackim na czele, Urząd Gminy Radzyń Podlaski z wójtem Wiesławem Mazurkiem na czele, radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych z Andrzejem Dzięgą na czele, Jan i Ewa Brodawka z Międzyrzeca Podlaskiego, Jan i Marzanna Przygrodzcy oraz Jan i Elżbieta Hołowniowie z Białej Podlaskiej.

(źródło: http://tygodnikpodlaski.pl/wydarzenia/1-aktualnoci/290-koldowalimy-na-podlasiu)

Aktualności