Wednesday, 01 February 2017 11:09 | Autor Marek Ferens, Sławomir Leszek
II Otwarty Turniej Szachowy w Terespolu
Już po raz drugi z rzędu szachiści z Południowego Podlasia spotkali się na Otwartym Turnieju Szachowym pod patronatem Senatora RP Grzegorza Biereckiego. Rzeczowego wsparcia udzieliła Fundacja Kocham Podlasie.
Otwarcia zawodów dokonał zarząd Klubu Szachowego MOK „Debiut” Terespol - Sławomir Leszek i Marek Ferens wraz z asystentem społecznym senatora - Wojciechem Gałabudą.
 
W turnieju uczestniczyło 58 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Sarnak, Łomaz, Węgrowa, Łukowa, Nowosiółek, Sosnowe koło Mińska Mazowieckiego, Kodnia, Koroszczyna, Sławatycz oraz miłośnik szachów z San Diego w USA.
 
Turniej był podzielony na 4 kategorie:
 
- kobiety:
 
Aleksandra Lisiecka
 
Joanna Szymańska
 
Paulina Galwiej wszyscy z Sarnak
 
- do lat 12:
 
Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego
 
Robert Tymoszuk z Międzyrzeca Podlaskiego
 
Dawid Dobosiewicz z Sosnowe
 
- do lat 18:
 
Jakub Żurawicki z Węgrowa
 
Grzegorz Olichwirowicz z Białej Podlaskiej
 
Jakub Niczyporuk z Łukowa
 
- Open:
 
Marcin Dudek z Terespola
 
Zenon Tarasiuk z Koroszczyna
 
Marek Uściński z Łomaz 
 
 
Rywalizacja, jak zwykle, była zacięta do ostatniej partii. Cieszy liczne przybycie zawodników z Terespolu (25 osób) w różnym wieku. Świadczy to o zaszczepieniu w lokalnej społeczności zainteresowania szachami, co uważamy za nasz sukces.
 
Organizatorzy byli mile zaskoczenie nie tylko wysoką frekwencją ale także zaszczyceniem obecnością przez: pana Roberta Gmitruczuka - Wojewodę Lubelskiego, pana Mariusza Kiczyńskiego - Przewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego, pana Jacka Danieluka - Burmistrza Miasta Terespol, wielkiego miłośnika szachów, pana Marka Uścińskiego - Radnego Powiatu Bialskiego oraz panią Justynę Sowę – Radną Miasta Terespol, którzy wypowiedzieli dużo ciepłych słów na temat tej królewskiej gry.
 
Należy wspomnieć również o przybyciu zaprzyjaźnionych klubów z Międzyrzeca Podlaskiego w osobie pana Tadeusza Węgrzyniaka, z Białej Podlaskiej w osobie pana Krzysztofa Klimaszewskiego.
 
Mamy nadzieję na kontynuacje tak rozwijającej się szlachetnej gry oraz wsparcie ludzi mający wpływ na rozwój szachów. Jesteśmy miejscowością o niewielkiej ilości mieszkańców ale o ludziach o wielkim duchu tworzenia.
 
 
Szczególne podziękowania należą się Fundacji ,,Kocham Podlasie" Senatora RP Grzegorza Biereckiego w osobie przedstawiciela pana Kamila Paszkowskiego, Fundacji Spróbuj Ponownie z Nami w osobie pana Tomasza Niedzwiedziuka, Stowarzyszeniu ,,Bugowiaki" oraz panu Jarosławowi Nurzyńskiemu.
Aktualności