Monday, 19 December 2016 09:52
II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
Dnia 15.12.2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej miało miejsce wielkie wydarzenie kulturalne- II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, którego hasłem przewodnim w tym roku była muzyka filmowa. Do konkursu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej zgłaszali się uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ostatecznie w konkursie wzięło udział 19 uczniów, występujących solowo, w duetach i zespołach. Serdecznie dziękujemy wykonawcom i ich opiekunom za przygotowania i udział w konkursie.

Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom zarówno wokalny jak i językowy, dlatego też obrady jury były niezwykle burzliwe. Przewodniczącą jury była Danna Wróbel, specjalistą od oceny wokalu instruktor śpiewu Bialskiego Centrum Kultury –Ireneusz Parafiniuk. Poprawną wymowę oceniał  Daniel Sawczuk –wykładowca j.angielskiego w Państwowej Szkole Wyższej im Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz Mariusz Buszta kierownik studium Języków Obcych AWF w Białej Podlaskiej.

Podczas obrad jury czas umilał gościom szkolny kabaret MIAU, którego opiekunem jest pomysłodawczyni i koordynator konkursu Katarzyna Kossowska, nauczycielka j. angielskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Oprócz kabaretu na scenie zaprezentował się laureat konkursu z poprzedniego roku-Szymon Gajewski z I LO w Białej Podlaskiej, zespół IMMUNITET, grupa taneczna IMPULS Edyty Jakóbiuk i DOMINO Violety Jaroszek oraz nauczycielki z ZSZ nr 1. Gwiazdą koncertu był JANUSZ MALEŃCZUK. Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom.

Zwycięzcą II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej  została Aleksandra Olesiejuk, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej. Drugie miejsce wyśpiewała Wiktoria Nowicka, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Melaniuk z ZSZ nr I w Białej Podlaskiej. Nagrodę publiczności zdobyła Magdalena Ratajczyk z ZSZ nr 1, nagrodę za piękną wymowę angielską Natalia Maksymiuk, a wyróżnienie Julia Połynko i Kinga Czeczko z Publicznego Gimnazjum nr 2 za przepiękny występ w duecie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci książek, słowników, kuponów do restauracji Verona i Gastrofaza, plecaków, piór, słodyczy i innych gadżetów. Sponsorem głównym eventu było Centrum Języków Obcych PRIME, które oprócz innych ciekawych nagród, ufundowało nagrodę główną- bony o wartości 400 zł na kurs j.angielskiego. Gościem specjalnym był reprezentant PRIME pan Medard Orlik. Pozostałymi sponsorami byli Fundacja KOCHAM PODLASIE Senatora RP Grzegorza Biereckiego,  Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, klub muzyczny GRAMOFON, Restauracja VERONA, klub muzyczny Capitol Anna Romaniuk, Szkoła Językowa LEADER SCHOOL, P.P.H. Józef Resiak. 

Zdjęcia-Daniel Biernacki-Szkolne Koło Fotograficzne KADR p.Wiesława Kameckiego


Festiwal Piosenki Anglojezycznej


Aktualności