Wednesday, 04 July 2012 11:08 | Autor Tygodnik Podlaski, Biala24
7 lipca mecz charytatywny dla Pogoni Lwów
Dzięki inicjatywie Fundacji Grzegorza Biereckiego Kocham Podlasie, Kasom Stefczyka oraz Kibicom Podlasia po raz pierwszy w Białej Podlaskiej odbędzie się mecz charytatywny drużyny Pogoni Lwów która przyjedzie 7 lipca.

Tego dnia na obiektach Podlasia Biała Podlaska odbędzie się turniej piłki nożnej fan clubów Legii Warszawa. Rozegrany zostanie także mecz charytatywny pomiędzy Podlasiem Biała Podlaska, a Pogonią Lwów, drużyny złożonej wyłącznie z Polaków. Wraz z zawodnikami Pogoni do Białej Podlaskiej przyjadą także polskie dzieci ze Lwowa. Pogoń, to legenda przedwojennej polskiej piłki nożnej. Obecnie zespół gra na piątym poziomie rozgrywek na Ukrainie. Rozegrany także zostanie mecz grupy młodzieżowej Pogoni z reprezentacją Białej Podlaskiej (rocznik 2000). Celem meczu charytatywnego jest zbiórka pieniędzy na pomoc Polakom żyjącym na Ukrainie.

O 15.00 mecz juniorów, w którym zmierzą się reprezentacje roczników 1994 i 1995. O 17.00 główne spotkanie drużyn seniorów. Sobotnie emocje zwieńczy wieczorny koncert patriotycznego rapu w wydaniu Zjednoczonego Ursynowa.

Bilety-cegiełki na cały dzień za 10 zł można nabyć w przedsprzedaży w budynku klubowym przy Piłsudskiego 38. Podczas rozgrywek będzie można kupić m.in. szaliki - repliki flagi widocznej na powyższym zdjęciu. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na działalność Pogoni.

 

Aktualności